Zalety programu Mieszkanie Plus dla przyszłych najemców.

Program Mieszkanie Plus ma być globalnym krajowym rozwiązaniem problemu z niedoborem mieszkań. Transparentność i przejrzystość naboru najemców ma być zachowana na najwyższym poziomie.

Najemcy zainteresowani długoterminowym zasiedleniem mieszkania na zasadach najmu o regulowanym czynszu zwanym “normowanym“. Docelowo osoby zainteresowane wykupem będą mogły nabyć mieszkanie po upłynięciu określonego okresu zamieszkiwania – w przypadku najmu bez opcji dojścia do własności minimalnie 15 lat, a w najmie z opcją – 30 lat. Wybór odpowiedniego rozwiązania pozostawiony jest najemcy, w każdej chwili będzie mogła być dokonana zmiana formy umowy najmu.

Bezpieczeństwo najemców ma zapewnić ponadto regulowany i kontrolowany przez KZN czynsz normowany, podobnie będzie odnośnie opłat eksploatacyjnych. Operator nie będzie mógł też stosować ukrytych innych opłat poza podstawowymi.

Operatorzy mieszkaniowi będą mieli mechanizm usuwania problematycznych lokatorów w przypadku zalegania z zapłatą opłat z tytułu najmu albo używanie mieszkania w sposób sprzeczny z umową lub niezgodnie z przeznaczeniem.

 

 

Realizacja programu jako wsparcie krajowej gospodarki

Budownictwo od zawsze było motorem gospodarki. Ta gałąź gospodarki skupia wokół siebie niezliczoną liczbę branż i specjalności dając prace wielu firmom. Znaczący wzrost prowadzonych inwestycji z będzie z pewnością czynnikiem pozytywnie stymulującym gospodarkę kraju.

Dodatkowo budowa tanich mieszkań na wynajem w skali całego Państwa wpłynie pozytywnie na mobilność pracowników. Pozwoli to lepiej gospodarować zasobem ludzkim w różnych rejonach kraju.

Mieszkanie plus jako odpowiedź na problem demograficzny

W sposób szczególny program ma za zadanie poprawić sytuację młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.

mieszkanie plus zalety