Wystartował konkurs na modelowy dom jednorodzinny dla Mieszkanie Plus

Z początkiem lutego 2018 roku wystartował konkurs na opracowanie koncepcji modelowego domu jednorodzinnego w rożnych wariantach. Najlepsze rozwiązania zostaną wybudowane w postaci domów prototypowych programu Mieszkanie Plus. Partnerem konkursu jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Organizatorem konkursu jest BGK Nieruchomości S.A. Rejestracja zgłoszeń potrwa do 9 marca 2018 roku. Wyniki poznamy już w maju.

Zapisz się: Formularz zgłoszeniowy na stronie BGK

Obowiązywać będą cztery kategorie konkursowe:

  • dom szeregowy,
  • dom bliźniaczy,
  • dom wolnostojący,
  • dom wolnostojący w gminach wiejskich.

W ramach konkursu przeprowadzone będą dwa postępowania konkursowe w zależności od formy uczestnika:

  • skierowanej do pracowni architektonicznych i projektowych, Regulamin
  • adresowanej do uczelni technicznych i instytutów naukowych, działających przy ośrodkach akademickich, które zajmują się działalnością projektową. Regulamin

BGK Nieruchomości kolejny raz angażuje środowiska akademickie do wsparcia działań związanych z programem Mieszkanie Plus.

Idea konkursy zakłada szeroki dialog pomiędzy projektantami, a dostawcami nowoczesnych technologii. W ramach konkursu odbędą spotkania projektantów i architektów z producentami nowoczesnych technologii budowlanych. Termin pierwszego spotkania pt.: Mieszkanie Plus. Nowoczesny dom dla rodziny” ustalono na 20 marca 2018 roku o godzinie 9.00. Wezmą w nim udział zainteresowani projektanci, architekci i producenci technologii budowlanych. Tego typu konferencje mają być okazją do wymiany podglądów i doświadczeń na temat zastosowania prefabrykatów w budownictwie jednorodzinnym.

Według założeń konkursu, projektowane domy jednorodzinne mają być dostosowane do potrzeb rodziny w modelu rodziny z trójką dzieci. Zaproponowane koncepcje powinny charakteryzować nie tylko oryginalnością i atrakcyjnością rozwiązań architektonicznych, ale także elastycznością przestrzeni, która będzie dostosowywać się do zmieniających się w czasie potrzeb.

Do udziału w konkursie zaproszono także architektów, którzy zechcą kreatywnie podejść do projektowania. Nagrodzimy rozwiązania innowacyjne zarówno w zakresie funkcjonalności przestrzeni, trwałości, energooszczędności, ale także dające możliwość szybkiej realizacji prac budowlanych.

Uczestnicy konkursu, których prace zostaną uznane za najlepsze otrzymają zaproszenie do udziału w postępowaniu z wolnej ręki na wykonanie prototypu domu na działce wybranej przez BGK Nieruchomości. Przedsięwzięcie ma na celu poszerzenie oferty programu Mieszkanie Plus dla małych i średnich gmin, w których dominuje budownictwo jednorodzinne.

konkurs mieszkanie plus

BGK nieruchomości/PAP

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: